понеділок, 30 листопада 2015 р.

Поради щодо запобігання травматизму під час виконання силових вправ.

  1.          Перед силовим тренуванням ретельно розминайтесь і зберігайте організм у теплі протягом усього заняття.


2.          Переконайтесь в справності обладнання яке передбачаєте застосувати на тренуванні.

3.          Величини обтяжень та загальний обсяг силових навантажень збільшуйте поступово, особливо на початковому етапі занять силовими вправами.

4.          Обачливо визначайте величину обтяжень у кожній новій вправі. Спочатку добре засвойте її техніку з легкими та помірними обтяженнями.

5.          Не виконуйте вправ на спеціальних снарядах та з предметами обтяження, якщо у вас вологі долоні або вони мають свіжі мозолі.

6.          Гармонійно розвивайте усі скелетні м'язи, особливо на початковому етапі силової підготовки. Для цього використовуйте різноманітні силові вправи і виконуйте їх з різних вихідних положень.

7.          Не затримуйте дихання при виконанні силових вправ з неграничними обтяженнями.

8.          Уникайте надмірних навантажень на хребет. В інтервалах відпочинку розвантажуйте хребет шляхом виконання висів.

9.          Систематично зміцнюйте м'язи живота та тулуба.

10.     Систематично зміцнюйте м'язи підошв. Це сприятиме зростанню пружності ступні й уникненню значної кількості травм та плоскостопості.

11.     У вправах з предметами застосовуйте різноманітні хвати. Це допоможе уникнути травм рук.

12.     Розвивайте силу м'язів ніг у положенні сидячи та лежачи на спеціальних тренажерах.

13.     Вправи з граничними і біляграничними обтяженнями виконуйте тільки на жорсткій опорі та у взутті, яке міцно фіксує гомілково-стопні суглоби.

14.     Не робіть глибокий вдих перед натужуванням. Оптимальним є напіввдих або на 60-70% від глибокого вдиху.

15.     Уникайте тривалих натужувань.

16.     При максимальному напруженні з натужуванням закривайте очі, щоб уникнути пошкодження ніжних судин очей.

17.     Вправи на розтягування при активному відпочинку, виконуйте з амплітудою рухів, яка на 10—15 % менша за максимальну у відповідному суглобі.

18.     При відчутті болю або поколюванні у м'язах, зв'язках, сухожиллях чи суглобах негайно припиняйте виконання вправ.

19.     Харчування повинно завжди бути повноцінним та калорійним. Не розпочинайте заняття раніше ніж через 1,5-2 години після прийому їжі.

20.     Не приступайте до заняття, якщо відчуваєте слабкість або інші відхилення в стані здоров’я.Дотримування вище зазначених правил не лише захистить вас від отримання травми, а й зробить тренування приємним та корисним проведенням часу.

Немає коментарів:

Опублікувати коментар